Джан Голао

Джан Голао (張果老, Zhang Guo Lao) е един от най-уникалните безсмъртни – той демонстрира способности и знания, противоречащи на всички норми и разбирания за това какво трябва да следва развитието. Голао е един от Осемте безсмъртни от даоисткия пантеон. Неговите знания дават шанс и възможност за сдобиване с най-висши качества и състояние на хората в преклонна възраст, освен това той помага и за разбирането и опознаването на природата на женското тяло, тъй като възприема знанията на великата Хе Сянгу (He Xian Gu), развиваща женския принцип на развитие, и така предлага на жените на възраст над 49 години възможност да се сдобият със специално тяло – тялото на Летящата жена. Именно това знание лежи в основата на създаването на школата на Летящите жени, където се приемали основно жени на възраст. Този безсмъртен си поставя за цел да докаже състоянието на безсмъртие, като преведе адептите си през следните три етапа:

  • Независимост от външното дишане
  • Независимост от теглото
  • Изкуството на Летящата мишка

Всичко това му дава възможност да живее дълго и да демонстрира независимост от времето – той има способността да се движи из времето, мигрирайки между времената на легендарния управител Яо, когато светът все още се образувал, и периода от епохата Тан.

Джан Голао обичал да прекарва времето си на Тяошан (條山, Tiaoshan) в околностите на Хенджоу 恒州, Hengzhou) и Хеншан (恒山, Hengshan) в Шанси (山西, Shanxi), които според него били най-подходящото място за практикуване на изкуството на Червения феникс.

Най-важното условие за достигането на висше състояние (тъй като знанията му били ориентирани преди всичко към хора на възраст) било използването на настойки от треви и гъби за поддържането на енергийните качества и условия, така че да се върне времето назад, на което е символ и самия образ на Джан Голао. Изобразяват го яхнал муле наобратно. А бамбуковото му кречетало се е превърнало в символ на резонирането с енергията, условие за превръщането, преминаващо в изкуството на връзване на енергията (мудри), което всъщност навремето практикували нинджите.

Препоръчваме да посетите

Въпрос


Само регистрирани потребители могат да зададат въпрос. Вход.

За регистрация натисни тук.



Изпрати на приятел


Share |
Име:
Поща:
Име на приятел:
Адрес на приятел:
Съобщение:
Въведете символите от картинката:
Въведете символите от картинката

576
Във вид за печат
top
Notice: Undefined index: GetCode in /home/olegcherne/public_html/common/descriptor_parser.inc.php(191) : eval()'d code on line 5