Храненето на бъдещето

Гъбата Линджъ

Гъбата на безсмъртните

Популярността и основните познания за гъбата Линджъ (Ganodermalucidum) от семейство ганодермови (Ganodermataceae) са достигнали до нас чрез даоистките източници и в частност чрез «Баопудзъ».

Основното предназначение и свойство на тази гъба е получаването в състава й на природен цинобър, който организмът усвоява при вътрешния прием. По този начин гъбата спомага за вътрешното развиване на цинобъра чрез прием отвън, което всъщност спомага за ускоряване на процеса на постигане на безсмъртие.

Линджъ се превежда като «това, което дава сила». Това е гъбата на безсмъртието, макар че днес я бъркат с много други подобни гъби, което води до грешки в разбирането и получаването на истинската гъба.

Особеното, което отличава Линджъ от подобните на нея гъби, е ареалът на растеж и способността за получаване на всичките пет необходими съставки за цинобъра. Истинската гъба се среща само в свещени места. Това са основно петте свещени даоистки планини. Най-силните и могъщи гъби растат само в Тайшан, затова ако наистина искате да се сдобиете с вечна младост или просто да засилите тялото и енергията си, трябва да знаете откъде и как да получите истинска гъба. Не по-малко важно е да знаете как правилно да приготвите гъбата.

Храненето с цинобърни гъби се осъществява единствено чрез течност, която може да извлече цинобъра от гъбата. Важно е да се знае, че гъбата Линджъ може да бъде приготвена само от специалист, никакво промишлено или масово предлагане на тази гъба не е възможно. Това е уникален и неповторим продукт, чиято стойност трудно може да се оцени по достойнство, тъй като реалният й ефект и възможности не се поддават на изчисление.

А сега ето и няколко занимателни истории на тема как да познаем истинската гъба. Тази гъба се смята за свещена, с нея е свързана и древна култура на потребление. Линджъ е описана още в книгите на билките и минералите, а с името й са свързани наистина много легенди и мистични истории, като в повечето от тях се споменават даоси, които са търсели външно хапче на безсмъртието.

Както вече споменахме, гъбата Линджъ расте единствено на специални места и съгласно преданията истинската гъба се пази от змии и дракони. Затова е необходимо истинско умение не само да се намери гъбата, но и да се набере. Освен това ако гъбата види, че енергията на този, който иска да я набере, е неподготвена, тя може да промени мястото си. Всъщност тоза означава, че се активира енергия, която прави гъбата невидима. Даосите казват, че гъбата започва да се мести. Ето защо намирането и доставянето на силни гъби съвсем не е лесна работа.

Особеност

Особеното в гъбата Линджъ е получаването на природен цинобър в местата на растеж. Коренът на гъбата получава необходимите елементи от дърветата и земята, след което ги съчетава и така формира цинобъра (под цинобър тук се разбира свойството на цинобърната структура, която има способността да генерира енергия от самосебе си). Гъбата Линджъ има специфична геометрия, в която живее сила. По време на жизнения си цикъл гъбата преминава през пет фази на съществуване: изпълване с енергията на мястото, задържане на тази енергия в себе си и три стадия на кристализация.

Използват се гъби от първи или втори стадий на кристализация, защото само от тях може да се извлече цинобъра. В третия стадий на кристализация структурата преминава към самоусъвършенстване и гъбата вече може да се разглежда като кристал.

Благоприятно за Линджъ е да расте на дърво, но подходящи са гниещи дървета, с които гъбата всъщност се храни. Особеното при тези дървета е специфичната им енергия. Гъбата употребява енергията на дървото и именно това е безсмъртното, което остава след като дървото изгние. Коренът на гъбата трябва да достига земята и да се съединява с нея, за да извлича от нея минерали. Ако коренът не достига земята, то тогава става дума за гъба от дървесен вид, която не отговаря като ниво на цинобърната гъба.

Прием

Тази гъба се приема основно във връзка с култивирането на безсмъртна енергия, същевременно възстановяващите и укрепващите й свойства спомагат за решаването на локални задачи. Всичко зависи от свойствата на гъбата. Ако гъбата не е кристализирала докрай, то тя продължава да бъде активна в тялото.

Въпреки голямата сила на тази гъба, особеностите на всеки отделен екземпляр трябва да се определят от специалист и индивидуално. Например, ако в гъбата няма достатъчно метал, то тя е подходяща за белите дробове, тъй като въздейства активно върху тях и създава обмен на енергията. Ето защо тя се препоръчва на онези, които имат, например, бронхиална астма. Ако в гъбата има излишък от дърво, то тя не бива да се приема от хора, които страдат от заболяване на черния дроб. Но ако в гъбата не съдържа достатъчно дърво, то тогава, напротив, тя е полезна.

Действието на гъбата Линджъ се класифицира в пет отделни категории:

Цинобърна гъба Линджъ – за създалите единен център, който може да се съедини със структурата, създадена вътре в гъбата. Тази гъба е полезна за практикуващите вътрешна алхимия. Цветът на гъбата е цинобър. Структурата на ствола е кристализирала. Ценна част – цинобърът.

Структурна гъба Линджъ – намира се в състояние на кристализация. Силата на гъбата е насочена към самата гъба. Тази гъба е подходяща при изграждането на единен център и се разглежда като хранене с кристали. Смята се, че тази гъба има 120 необходими свойства за усъвършенстване на тялото. Цветът на гъбата е цинобър, с оттенък на нефрит. Структура на гъбата – кристализирала. Ценна част – структурата.

Гъба Линджъ с дървени свойства – гъба, която се е хранила основно с енергията на дървото и не е успяла да получи достатъчно от елемента на земята или елемента на огъня. Цветът на гъбата е дървесен. Ценната й част са спорите. Тази гъба е подходяща за регулиране и усъвършенстване на кръвоносната система. Спомага за укрепване на сърцето. Подобрява работата на далака, системата на задстомашната жлеза. Има добри козметични свойства, укрепва мускулната система.

Гъба Линджъ с огнени свойства – гъба, която е получила достатъчно енергия от дървото и земята, но в нея е недостатъчна енергията на водата. Енергията на метала тя изработва сама от земните минерали. Цветът на гъбата е червено-розов. Най-ценната й част са спорите. Тя има профилактични и антибактериални свойства. В тази гъба най-активни са полизахаридите и тритерпените. Тя има също така и киселинни свойства, които й позволяват да неутрализира развитието на неконтролируеми от организма съединения.

Гъба Линджъ със земни свойства – гъба, чиито корен е достигнал до земята и е събрал необходимите минерали. Цветът на гъбата е тъмен, почти достигащ до черно. Най-ценната й част са спорите. Тази гъба е подходяща за дихателната система и се използва за засилване на имунитета, както и при борба със злокачествени тумори. Тя може да насища тялото с различни микроелементи, включително калций, натрий, германий, желязо и сяра. В действителност съдържа цялата менделеева таблица. Гъбата е подходяща и за онези, които страдат от тромбоза.

Как се използва гъбата

Начинът на приемане на гъбата зависи от конкретните задачи и принадлежността на гъбата към определена категория. Ако гъбите трябва да се използват като регулиращо средство, те могат да се сварят в термос (40 минути на температура от 70 ˚С) и да се пие отварата. Благоприятно е съчетанието с пуер. Въпреки всичко това е един от много неефективните начини за използване на гъбата, тъй като разхищаването й е несъпоставимо с извлечените ценни качества.

Най-добрият начин на приемане е чрез настойка. В даоистката литература са описани 18 категории настойки, които човек трябва да изучи. Особено важно е да се проучат настойките на цинобърните, структурните и кристалните гъби, които представляват истински ценните. Най-добре е да се ползват найстоки на даоистки лекари – онези, които наистина разбират от гъби и могат правилно да извлекат силата от гъбата.

Странични ефекти

Странични ефекти не са открити. Въпреки това, гъбите могат да засилят различни процеси в тялото.

Предупреждение

Днес основният проблем във връзка с гъбите Линджъ се състои в това, че културата на потребление на гъби се опитва да постигне едно унифициране в съзнанието на потребителя, да обедини всичко под някаква единна идея. Например гъбата «Линджъ-Кан» не само няма нищо общо с истинските гъби (тук не говорим изобщо за цинобърните и структурните), но се и прави от изкуствено отглеждани гъби. А те по правило имат единствено стимулиращи свойства.

Най-много са разпространени, разбира се, дървесните гъби, които вече са изпълнили търговската мрежа. Цената им е различна и когато ги продават като свещени гъби, тя е много висока.

Истинските гъби обаче растат в само в определени зони, те трябва да се събират на ръка и то в определен период. За най-силни се смятат гъбите, набрани от свещената планина Тайшан.

Процесът на прием на гъбата трябва да бъде осъзнат. Препоръчва се строго следване на съветите на специалистите. Действието на гъбата трябва да бъде строго насочено към понятни процеси. Приемът трябва да се съгласува с диета и умението да се приемат гъби.

Самата гъба трябва да бъде поръчана за конкретна цел. Качеството на всяка гъба трябва да бъде гарантирано и обезпечено чрез ареала й на растеж. Ако се използва настойка, препоръчва се тя да бъде приготвена от даоистки лекари, хора, които умеят да боравят със структурата на тялото и енерегизацията (процесите на абсорбция).

Можете да си поръчате автентична тайшанска гъба линджъ с експресна доставка от Китай. Цената е 150-200 долара. Пишете ни!

 

Въпроси и отговори

Когато си поръчаме гъба, как да разберем какви са характеристиките й? Когато човек не се среща така често с тях, вероятността да ги разпознае според описаните по-горе характеристики е малка.

Ако поръчате гъба при нас, разлика има в цената между цинобърните и структурните. Необходимо е да посочите категорията на гъбата.

Има ли разлика в настойването на огнената, структурната, дървената и цинобърната гъба? Как се прави настойката и за колко време?

Цинобърната гъба трябва да се настойва за по-дълго, препоръчва се в 2 литра водка в продължение на 9 месеца. Тук ограничение на времето на настойване няма. При дървената и огнената гъба е важно да не престояват прекалено дълго. Дървената – от 3 до 6 месеца във водка или от 6 до 9 месеца в коняк VSOP без карамел. Огнената трябва да се настойва само в коняк. Структурната е близка до цинобърната и се настойва като цинобърната, но не повече от две години.

   4007  

Задай въпрос


Само регистрирани потребители могат да зададат въпрос. Вход.

За регистрация натисни тук.



top