Интегралният символ Кан

Представяме разбирането за символа, съгласно маошанската традиция. Базира се върху принципа на деветорното съществуване на енергията, което именно прави дадения символ интегрален. В даоисткия пантеон символът е представен от богинята Би Ся (Bixia, Дамата на планината Тайшан, Девата на Лазурния кладенец). Изначално тя символизирала водата. Маошанската традиция определя символа като водещ до безсмъртие. В алхимичен смисъл това означава „генериране на енергия в бъбреците“. Дадения символ също така се определя като „дом на петте ци“.

Орган: бъбреци

Система на тялото: репродуктивна

Репродуктивната система е една от седемте образуващи системи на тялото, която отговаря за наличието, съхраняването и регенерирането на енергия.

Построяване на символа

Символа на репродуктивната система представлява обем, който има три нива (съгласно триизмерната координатна система, която характеризира три подредби).

Деветорната координатна система луо шу (luo shu)

Първа подредба на символа

Първата подредба на символа е неговата матрица, природата, която представя и настройва, в този случай, репродуктивната система и я активира от гл.т. на пространственото представяне. Т.е. това е начина, по който небесата изразяват и гледат на това, което ние наричаме репродуктивна система.

Първият символ е геометрията.

Символът изразява енергията на пространството, свързана с природата на пораждането. Също тала съдържа в себе си идеята за плодородието, за тантра. Благодарение на този символ ние можем нагледно да видим това, на което са се кланяли в древността, това което са чувствали и впоследствие наричали като различни богове (например Ерос).

Матрица на първия символ

Матрицата на символа или неговото семе е основната вибрационна подредба, същността и силата на символа, която характеризира размерността. Именно тази размерност определя природата на съхраняването и, като следствие, на пораждането. Матрицата на символа се фиксира от група символи, които представляват посоките на пространството, в което живеем.

Или по-точно казано, четирите базови усилия, залегнали в идеята за посока и даващи на пространството кратка енергия (Черната костенурка), дълга енергия (Червеният феникс), свиваща енергия (Белият тигър), разкриваща енергия (Лазурният дракон).

Четирите посоки

Черната костенурка Белият тигър Червеният феникс Лазурният дракон
茅山 天體的魅力

Втора подредба на символа

Втората подредба на символа изразява насочеността и връзката му с пространствената енергийна подредба, която представя репродуктивната система в пространството. Това, което в древността се е обожествявало като взрив и показва обем, триизмерност.

Матрица на втория символ

Матрицата на втория символ е мярата на усилието.

Пораждащо усилие, неговият механизъм. Един от видовете работа на триизмерното пространство.

Вертикална плоскост Хоризонтална плоскост Диагонална плоскост
茅山 天體的魅力

Трета подредба на символа

Третата подредба на символа е закрепваща. Изразява природата на енергията Ин-дзин и Ян-дзин.

Пораждащо усилие, неговият механизъм. Един от видовете работа на триизмерното пространство.


ПРЕПОРЪЧВАМ ДА ИМАТЕ
ПРЕПОРЪЧВАМ ЗА ПОСЕЩАВАНЕ Програма „Съвършената“.
ПРЕПОРЪЧВАМ ДА ИМАТЕ келтска чанта за пояса.
ПРЕПОРЪЧВАМ ЗА ИЗУЧАВАНЕ
ПРЕПОРЪЧВАМ ЗА ПОСЕЩАВАНЕ

01 февруари 2015

Попитай автора


Само регистрирани потребители могат да зададат въпрос. Вход.

За регистрация натисни тук.



1264
| Даоистко тяло Интегрална живопис

Изпрати на приятел


Share |
Име:
Поща:
Име на приятел:
Адрес на приятел:
Съобщение:
Въведете символите от картинката:
Въведете символите от картинката

Във вид за печат
top
Notice: Undefined index: GetCode in /home/olegcherne/public_html/common/descriptor_parser.inc.php(191) : eval()'d code on line 5